Strona głównaWpisyInne1.11. – jak dojechać na cmentarz

Aktualności: Sprawy urzędowe

1.11. – jak dojechać na cmentarz

28 października 2021

Jak co roku 1 listopada tysiące stargardzian i gości wybierze się na cmentarze. Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i kierowcom, przez cały weekend (30-31.10., sobota-niedziela) w pobliżu nekropolii zmieniona zostanie organizacja ruchu. Będzie obowiązywała również w poniedziałek (1.11.) od 6:00 do 18:00.

Odcinki niektórych ulic zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy nie wjadą w ul. T. Kościuszki od strony sklepu Kaufland do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zamknięty będzie także odcinek ul. Przedwiośnie wzdłuż Starego Cmentarza Komunalnego. W tych dniach z wyłączonymi fragmentami ulic pojadą tylko autobusy MPK, taksówki oraz samochody z zaopatrzeniem (na podstawie zezwolenia). Dodatkowo tymczasowy postój taxi pojawi się przy wjeździe na parking Kauflandu.

Zmiany będą obowiązywały 30.10. (sobota), 31.10. (niedziela) oraz 1.11. (poniedziałek) od 6:00 do 18:00.

Kierowcy, którzy chcą dojechać własnymi samochodami do Nowego Cmentarza Komunalnego, mogą wybrać trasę ul. Spokojną i ul. Przedwiośnie, a także od strony Golczewa. Dodatkowo dla posiadaczy aut wyznaczono tymczasowe miejsca postojowe – wzdłuż drogi łączącej ul. Przedwiośnie z ul. Spokojną (przy ogrodzeniu starego cmentarza) oraz na terenach zielonych przy ogrodzeniu nowego cmentarza.

W te dni warto wybrać komunikację miejską. Autobusy MPK będą kursowały częściej, aby zapewnić pasażerom komfortowy dojazd do nekropolii. Szczegółowo piszemy o tym na stronie 3. Dodatkowo w Dniu Wszystkich Świętych przejazdy są bezpłatne.

Mapa i zdjęcie: UM w Stargardzie