Aktualności: Sprawy urzędowe

1 i 14 znów na trasach

27 maja 2020

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przywróciło kursowanie linii nr 1 i nr 14. Po zakończeniu remontu ul. M. Konopnickiej autobusy znów pojawiły się w tym miejscu. 1 i 14 kursują według dotychczasowych rozkładów jazdy.

Na trasy wróciły już niemal wszystkie linie – także te zawieszone w związku z epidemią koronawirusa. Dokładny rozkład jazdy można znaleźć tutaj. Teraz oprócz przywrócenia 1 i 14 MPK wprowadziło także drobne zmiany w kursowaniu linii nr 12. Od poniedziałku do piątku z pętli Moniuszki odjeżdża dodatkowy kurs o 5:52. W związku z tym autobus, który wcześniej był o 5:19, teraz rozpoczyna kurs o 5:04. Z kolei zamiast o 6:19, odjedziemy z pętli Moniuszki o 6:35.

Pasażerowie cały czas mogą korzystać z biletomatów, które są w autobusach i Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Dodatkowo w ZCP działa kasa – od poniedziałku do piątku 6:00-18:00 oraz w soboty 8:00-16:00. Inna opcja zakupu biletów to aplikacja mobilna – SkyCash, Mpay, Mobilet. Punkt sprzedaży przy ul. Tańskiego jest czynny od poniedziałku do piątku 6:00-12:00 i 14:00-18:00, a kasa przy ul. Moniuszki od poniedziałku do piątku 6:00-16:00. Sprzedaż wróciła też w autobusach – u kierowców kupimy bilety jednorazowe i dziesięcioprzejazdówki.

Pasażerowie nadal powinni pamiętać o kliku prostych zasadach, które zwiększają bezpieczeństwo podczas podróży. Wszystkie drzwi w autobusach są otwierane wyłącznie przez kierowców. Wnętrza pojazdów każdego dnia są dokładnie dezynfekowane. Trwa również montaż bezdotykowych urządzeń z płynem odkażającym. Pasażerowie korzystają tylko z drugich i trzecich drzwi. Wciąż nie można też siadać z przodu autobusu, tuż za kierowcą.

Zdjęcie: UM w Stargardzie