Aktualności: Biznes

10 000 000 opon ze Stargardu

19 czerwca 2020

Nowoczesny zakład produkcyjny, niemalże 1 000 miejsc pracy, tysiące opon każdego dnia – Bridgestone z sukcesami działa w naszym mieście. Fabryka powstała w 2008 r. w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.  – Cieszę się, że koncern współtworzy lokalny przemysł. Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu – mówi prezydent Rafał Zając.

Firma świętuje wyprodukowanie 10 000 000 opon. W PPNT zlokalizowany jest jeden z najnowocześniejszych zakładów Bridgestone w Europie. Każdego dnia ponad 4 000 opon opuszcza linię produkcyjną – są przeznaczone przede wszystkim do samochodów ciężarowych i autobusów.

– Pozycja Bridgestone w Stargardzie jest ugruntowana. Dziesięciomilionowa opona potwierdza ten fakt i pokazuje wciąż rosnący potencjał produkcyjny firmy. Cieszę się, że od 12 lat koncern współtworzy lokalny przemysł. Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Liczę na dalszy, dynamiczny rozwój firmy, który pozwoli obronną ręką przechodzić każde trudności gospodarcze – mówi prezydent Rafał Zając.

Opony produkowane w Stargardzie trafiają m.in. do samochodów marki Daimler, IVECO, Volvo i Scania. Jubileuszowa opona to Bridgestone Duravis R002, przeznaczona do wszystkich rodzajów pojazdów ciężarowych. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości i długiej żywotności umożliwia obniżenie kosztów przejechanego kilometra, a jednocześnie zapewnia doskonałą przyczepność przez cały rok. Takie realizacje możliwe są dzięki zaangażowanej kadrze. – Ważne w tych wszystkich procesach są osoby zatrudnione w fabryce. Te, które pracują nie tylko na wyniki koncernu. Dzięki tym ludziom na drogach w Polsce, ale także za granicą jest po prostu bezpieczniej. Umożliwia to jakość oferowana przez Bridgestone – mówi prezydent Rafał Zając.

Koncern rozpoczynał działalność w czasie kryzysu w 2008 r. – Nasze ówczesne doświadczenia pokazują, że przy tak dużej skali operacji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Kryzys wywołany pandemią zmusił nas do przejściowego ograniczenia działalności. W dalszym ciągu jednak planujemy długoterminowo zarówno z klientami, lokalnymi partnerami, jak i naszymi pracownikami – mówi Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie.

Firma wciąż się rozwija – w przeciągu ostatnich 5 lat zwiększyła się powierzchnia stargardzkiej fabryki i wzrosło zatrudnienie. W 2020 r. prawie 1000 osób pracuje na blisko 160 000 m2.

Zdjęcia: UM w Stargardzie