Aktualności: Sport

100 000 zł na sport i zabytki

12 lipca 2022

Kolejna siłownia plenerowa i opracowanie dokumentacji na remont murów obronnych – miasto pozyskało dofinansowanie na realizację następnych projektów. To w sumie 100 000 zł na rozwój infrastruktury sportowej i prace przy cennych historycznie zabytkach. Wsparcie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego.

– W Stargardzie konsekwentnie realizujemy różne inwestycje ze wsparciem z województwa. To zarówno bardzo duże projekty – remont Bramy Wałowej, przebudowa Książnicy czy budowa SCN FILARY, jak i nieco mniejsze, które również cieszą mieszkańców. Dzięki temu nasze miasto rozwija się wszechstronnie, stając się coraz lepszym miejscem do życia – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto pozyskało 30 000 zł na siłownię plenerową, która jeszcze w tym roku pojawi się przy Szkole Podstawowej nr 11. W 2021 r. wykonano tam plac zabaw dla dzieci, a teraz zamontowany zostanie sprzęt dla nieco starszych mieszkańców. Swoją kondycję poprawimy na wahadle, twisterze, podwójnym narciarzu, urządzeniu do wyciskania/przyciągania pionowego i podwójnej prasie nożnej. Wartość całego projektu to około 95 000 zł.

Kolejne dofinansowanie – 70 000 zł – przeznaczymy na wykonanie dokumentacji konserwatorskiej muru obronnego przy Baszcie Białogłówce. – Przygotowanie takiego opracowania ułatwi w przyszłości przeprowadzenie tam prac remontowych. Tego typu inwestycje są bardzo kosztowne, dlatego staramy się pozyskiwać na nie pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Dziękuję zarządowi województwa i radnemu sejmiku Marcinowi Przepiórze, który także troszczy się o to, żeby Stargard był zauważany w regionie – dodaje prezydent Rafał Zając. Zdobyte w tym roku dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliło m.in. na renowację obwarowań wzdłuż ul. Klasztornej. Remont za prawie 1 000 000 zł idzie tam pełną parą – więcej informacji tutaj.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim umowy na dofinansowania modernizacji infrastruktury sportowej podpisali również przedstawiciele gmin: Dobrzany, Kobylanka, Marianowo i Stargard. Dodatkowo Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Świata otrzymała środki na remont dachu w kościele w Świętem, a Gmina Marianowo – na organizację kongresu kobiet z obszarów wiejskich „LATO Z SYDONIĄ”.

Zdjęcia: Paweł Bieg