Aktualności: Edukacja

180 000 zł dla szkół

19 sierpnia 2020

Stargard zdobył następne dofinansowanie ze środków unijnych. Tym razem do stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich oraz żłobka trafi kolejny sprzęt i środki ochrony przed koronawirusem. Wszystko w ramach projektu prowadzonego ze Stowarzyszeniem Edukacji Zawodowej z Eberswalde.

Od początku epidemii z budżetu miasta na walkę z COVID-19 wydaliśmy ok. 250 000 zł. Teraz dzięki zdobytemu dofinansowaniu w planach jest zakup jeszcze m.in. parownic, ozonatorów, zmywarek z funkcją wyparzania, a także płynów do dezynfekcji, maseczek i jednorazowych rękawiczek. Sprzęt i środki ochrony za ponad 180 000 zł trafią do wszystkich stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich i żłobka.

Współpraca z niemieckim partnerem to również wideokonferencje. Podczas takich spotkań obie strony wymienią doświadczenia i aktualne informacje dotyczące pandemii koronawirusa w regionie. Ważnym tematem będą wymagania sanitarne w polskich i niemieckich szkołach, a także wspólne wypracowanie skutecznych rozwiązań, które maksymalnie zwiększą bezpieczeństwo uczniów w zbliżającym się roku szkolnym.

To kolejny przykład dobrej polsko-niemieckiej współpracy Stargardu i Eberswalde. W 2019 r. w ramach projektu Transgraniczny Most Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2 powstało kompleksowo wyposażone Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem. Dzięki temu polscy uczniowie korzystają z wyremontowanych sal i pracowni, a także mają szansę na poznanie swoich rówieśników zza zachodniej granicy.

Zdjęcie: pexels.com