Aktualności: Działania społeczne

3. Maja w Stargardzie – działo się

6 maja 2019

Za nami obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. W naszym mieście świętowanie trwało przez cały dzień. Była uroczysta msza święta, pokaz sprzętu wojskowego i defilada. Miłośnicy muzyki wzięli udział w dwóch ciekawych wydarzeniach.

Trzeciomajowe obchody rozpoczęto nabożeństwem w intencji Ojczyzny, które zostało odprawione w Kolegiacie. We mszy udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, a także poczty sztandarowe. Następnie na Rynku Staromiejskim odbył się uroczysty apel wojskowy, defilada i salwa honorowa. Później pod pomnikiem „Stargardzianie – Ojczyźnie” zostały złożone kwiaty.
Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, ale nie tylko. Zarówno dzieci, jak i dorośli z zainteresowaniem obejrzeli pokaz sprzętu wojskowego. Wszystkich zaciekawiły żołnierskie mundury i wyposażenie, a także broń. Chętni mogli spróbować tradycyjnej grochówki.

Po południu odbył się VI Przegląd Młodych Muzyków. Na scenie Teatru Letniego wystąpili utalentowani wokaliści i instrumentaliści z naszego miasta. Publiczność zgromadzona w Parku Chrobrego z uwagą wysłuchała wszystkich propozycji. Wyniki konkursu znajdują się tutaj.

Świętowanie Dnia Konstytucji zakończył wyjątkowy koncert. Wieczorem w Kolegiacie wystąpił gitarzysta Krzysztof Meisinger wraz z zespołem.

Zdjęcia: Tadeusz Surma