Strona głównaWpisyKultura5-letnia Camerata w karnawale

Aktualności: Kultura

5-letnia Camerata w karnawale

1 lutego 2023

Ostatnie bilety czekają na tych, którzy chcieliby spędzić niedzielne (5.02.) popołudnie w towarzystwie muzyki na żywo. Orkiestra Camerata obchodzi w tym roku pięciolecie istnienia. Również z tej okazji wraz z zespołem LOS CAFE zaprasza na wyjątkowy koncert karnawałowy. Początek o 15:00.

Orkiestra Camerata Stargard zaczęła działać w 2018 r. Od początku tworzą ją muzycy ze Stargardu. Bardzo często podejmują jednak współpracę z ciekawymi artystami z Polski, ale i zza granicy. Poza Stargardem grają także na innych scenach, m.in. w Filharmonii Szczecińskiej. Wystąpienia powstają w oparciu o repertuar wszystkich orkiestr zawodowych świata. Dzięki temu artyści mogą zaprezentować pełnię swoich umiejętności, a słuchacze mają szansę na spotkanie z kanonem muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu.

Przy okazji jubileuszu artyści zaprezentują kompozycje m.in. Astora Piazzoli, Antonio Carlosa Jobima i Richarda Galliano. Znane utwory usłyszymy w nowych, unikalnych aranżacjach zespołu LOS CAFE, czyli Krzysztofa Baranowskiego (akordeon), Krzysztofa Figiela (fortepian), Janusza Jędrzejewskiego (bas) oraz Ireneusza Budnego (instrumenty perkusyjne). To okazja do poznania innego spojrzenia na tango. Zespołowi oczywiście będą towarzyszyć muzycy stargardzkiej Cameraty.

Zostało jeszcze kilka ostatnich biletów na to wydarzenie. Wejściówki kosztują 45 zł (30 zł ulgowa). Są do kupienia online – wystarczy kliknąć tutaj, albo w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury (czynna codziennie od 11:00).