Aktualności: Kultura

6 świątecznych dni

30 sierpnia 2021

Tegoroczne Dni Stargardu były naprawdę wyjątkowe. Bawiliśmy się dwukrotnie – najpierw w czerwcu, a potem w sierpniu. Na zakończenie lata wystąpili wokaliści i zespoły, których przeboje zna cała Polska. Wcześniej jak zawsze były atrakcje dla małych i dużych, coś dla miłośników sportu i szczypta historii.

W czerwcu świętował cały Stargard. Dosłownie – wydarzenia odbywały się w różnych miejscach. Teatr Letni wypełniły dźwięki muzyki, ul. Szczecińska zamieniła się w arenę sportowej rywalizacji, a w kolegiacie zagrała Orkiestra Camerata. Najmłodsi wraz z rodzicami bawili się przy Szkole Podstawowej nr 4, a miłośnicy historii spacerowali po najciekawszych zakątkach Stargardu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a najwytrwalsi zaliczyli nawet kilka imprez jednego dnia.

Lato zakończyliśmy w gwiazdorskiej obsadzie. Przez trzy dni na scenie w parku przy Młodzieżowym Domu Kultury naprawdę się działo. Najpierw o odpowiedni nastrój zadbali Ania Karwan i Sławek Uniatowski. Następnego dnia publiczność bawiła się przy hitach Much i Happysad. Na zakończenie Dni Stargardu wystąpiły jeszcze zespoły Red Lips i Afromental. Tutaj jest obszerna galeria zdjęć z trzech koncertowych dni.

Zdjęcia: Paweł Bieg