Aktualności: Działania społeczne

Aktywne ferie w mieście

11 lutego 2020

Uczniowie z całego Stargardu korzystają z zimowego wypoczynku. To chwila oddechu od szkolnych obowiązków, ale także okazja do udziału w ciekawych zajęciach. Wprawdzie na część z nich trzeba było zapisać się wcześniej, ale wciąż można skorzystać z otwartych wydarzeń. Wybór jest naprawdę duży – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Trwają półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Uczestnicy m.in. doskonalą umiejętności aktorskie z Julitą Kożuszek-Borsuk, a także tworzą rękodzieło wraz z członkami sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Choć pogoda bywa kapryśna, nie brakuje też chętnych na lodowisko. Tuż przy MDK dzieci i młodzież mogą poślizgać się w dobrej cenie – przez całe ferie od poniedziałku do piątku zapłacą tylko 5 zł.

Jak zwykle dużo dzieje się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym i Książnicy Stargardzkiej. Na zajęcia nie trzeba zapisywać się wcześniej, podobnie jak w Stargardzkim Centrum Kultury. Do wyboru jest wiele opcji. Instruktorzy zapraszają na zajęcia taneczne, można także spróbować swoich sił w rękodziele i pograć w planszówki. Nową propozycją są warsztaty gier bitewnych. Ciekawy świat Warhammer jest do poznania zarówno w MDK, jak i w MAH. Szczegółowy harmonogram zajęć na całe ferie można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański/MDK