Strona głównaWpisySportAktywnie przy Dziesiątce

Aktualności: Sport

Aktywnie przy Dziesiątce

3 sierpnia 2021

Kolejne miejsce do ćwiczeń zyskają w najbliższym czasie stargardzianie. Zestaw do street workoutu i siłownia zewnętrzna pojawią się przy Szkole Podstawowej nr 10. Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe urządzenia uzupełnią przyszkolne boisko i plac zabaw. Już niedługo będzie tam można potrenować street workout, czyli połączenie gimnastyki z elementami parkouru. To aktywność dla każdego – wszystko zależy od stopnia zaawansowania. Podstawowymi ćwiczeniami są pompki, podciągnięcia, stanie na rękach i zwisy.

Przy SP nr 10 zamontowane zostaną także urządzenia siłowni plenerowej. W Stargardzie jest wiele takich miejsc, z których korzystają osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Przy ul. Szkolnej 2 pojawi się wioślarz, stepper, twister, orbitrek, wahadło i podciąg nóg. Siłownia zajmie powierzchnię około 100 m2, a strefa street workout – 150m2. Kosz całej inwestycji to 85 000 zł. Pod urządzeniami wykonana zostanie także nawierzchnia – utwardzona (siłownia) lub piasek (street workout).

To kolejny etap rozbudowy terenu przy Szkole Podstawowej nr 10. Wcześniej powstał tam plac zabaw z ułatwionym dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Wymieniono również ogrodzenie.

Już w połowie sierpnia poznamy pomysły, na które będzie można głosować w tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły są tutaj.

Zdjęcie: FB/Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie