Strona głównaWpisyInneAlejka i woda na Giżynku

Aktualności: Sprawy urzędowe

Alejka i woda na Giżynku

31 marca 2022

Zakończyła się kolejna inwestycja na nowym cmentarzu. Tym razem powstała tam aleja z kostki betonowej. Jej długość to ponad 80 m. Dodatkowo wykonano przeszło 200 m sieci wodociągowej, która doprowadzi wodę do dwóch następnych punktów czerpania. W planach jest już dalsza rozbudowa nowej alei.

Na nekropolii przy ul. Spokojnej/Giżynek spoczywa około 5 500 osób. Liczba grobów stale rośnie. Aktualnie cmentarz zajmuje ponad 10 hektarów, a w przyszłości będzie jeszcze większy. Już teraz inwestujemy w ścieżki, które pozwolą wygodnie dojść do miejsca pochówków kolejnych stargardzian. Wraz z fragmentem nowej alei wykonana została też dodatkowa sieć wodociągowa. Wartość całej inwestycji to ponad 215 000 zł.

Regularnie inwestujemy również w pozostałe cmentarze. W zeszłym roku wyremontowane zostały 4 aleje na nekropolii przy ul. T. Kościuszki. Nowa, wygodna nawierzchnia pojawiła się tam na 3700 m2. Także na cmentarzu przy ul. Lotników zmodernizowano jedną z dróg. Wcześniej wykonano tam również m.in. nowe ogrodzenie.

Środki na inwestycje na nekropoliach pochodzą z budżetu miasta oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie