Aktualności: Sprawy urzędowe

Andersa – 10 pojedzie inaczej

4 sierpnia 2021

W najbliższym czasie rozpocznie się inwestycja, na którą z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców. Dzięki dofinansowaniu miasta powiat stargardzki wyremontuje część ul. W. Andersa i ul. W. Sikorskiego. Z tego powodu od poniedziałku (9.08.) zmieni się rozkład jazdy autobusu linii nr 10.

Trasa przebiegnie inaczej na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Kazimierza Wielkiego. Zamiast ul. Dębową, ul. W. Sikorskiego, ul. W. Andersa i ul. Bydgoską dziesiątka pojedzie ul. Wiejską i ul. Jagiellońską. Na tych ulicach pojawią się również przystanki tymczasowe. Nieczynne będą natomiast przystanki: Sikorskiego 01 Dębowa, Sikorskiego, Andersa – Tuwima, Bydgoska – Jesionowa NŻ oraz Bydgoska 01 – Robotnicza. Aktualny rozkład jazdy można znaleźć na www.rozklady.mpkstargard.pl. Żeby być na bieżąco, warto też śledzić facebookowy profil Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

W ramach inwestycji powiatu zmodernizowana zostanie część ul. W. Andersa – od ul. Jagiellońskiej do ul. Jesionowej. Nowa nawierzchnia i wyremontowane chodniki będą również na ul. W. Sikorskiego – na odcinku od ul. W. Andersa do al. Dębowej. Miasto przeznaczyło na ten cel 600 000 zł, czyli połowę wartości prac. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tych dróg – zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum