Strona głównaWpisyInneAndersa – będzie remont

Aktualności: Sprawy urzędowe

Andersa – będzie remont

20 stycznia 2021

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców. Dzięki dofinansowaniu miasta powiat stargardzki w tym roku będzie mógł wyremontować część ul. W. Andersa i ul. W. Sikorskiego. Na ten cel z budżetu Stargardu planowane jest wydanie 600 000 zł. Remont jezdni i chodników poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się w tej części Stargardu.

 Modernizacja nawierzchni części ulicy Andersa i Sikorskiego jest kolejnym przykładem bardzo dobrej współpracy między samorządem miejskim i powiatowym. Zawsze podkreślam, że właśnie dzięki wspólnemu działaniu możemy zrobić dużo więcej na rzecz mieszkańców. W tym obszarze czekamy na przejęcie od powiatu właściwie całego systemu dróg. Cieszę się, że w jeszcze przed tym przejęciem wspólnymi siłami zmodernizujemy nawierzchnię jezdni i w części poprawimy też nawierzchnię chodników – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto dołoży 600 000 zł, czyli połowę wartości całej inwestycji. Zmodernizowana zostanie część ul. W. Andersa – od ul. Jagiellońskiej do ul. Jesionowej. Nowa nawierzchnia i wyremontowane chodniki będą również na ul. W. Sikorskiego – na odcinku od ul. W. Andersa do al. Dębowej. Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg: kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Zwiększy się również komfort korzystania z chodników i jezdni, zwłaszcza podczas niesprzyjającej pogody.

Nad uchwałą w sprawie udzielenia pomocy finansowej radni Rady Miejskiej będą głosować na najbliższej sesji (26.01.).

Zdjęcie: UM w Stargardzie