Aktualności: Sprawy urzędowe

Ankieta dla klimatu

29 maja 2023

Kilka minut dla klimatu – tylko tyle potrzeba, żeby mieć realny wpływ na zwiększenie komfortu życia w mieście. Wystarczy tutaj wypełnić anonimową ankietę. Sugestie mieszkańców będą potrzebne do opracowania projektu „Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Stargard do roku 2030 z perspektywą do roku 2050”. Czekamy na nie do 30.06. (piątek).

Zmiany klimatu są faktem, dlatego planując inwestycje i dalszy rozwój miasta, trzeba brać pod uwagę ich ewentualne skutki. Właśnie po to opracowywany jest plan adaptacji. Wszyscy chętni stargardzianie mogą wypełnić krótką ankietę, która pozwoli lepiej poznać oczekiwania mieszkańców i obawy związane ze zjawiskami klimatycznymi zagrażającymi bezpieczeństwu. Warto poświęcić kilka minut i wyrazić swoją opinię.

Ankieta online jest dostępna tutaj. W formie papierowej można ją dostać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17), w Ratuszu na Rynku Staromiejskim i w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY (ul. Bolesława Chrobrego 21).

Zdjęcie: FB/SCN FILARY