Aktualności: Kultura

ArtFestiwal – musisz tam być

11 czerwca 2021

Już w sobotę i niedzielę (12-13.06.) cały Stargard wypełni się sztuką. Wystawy malarstwa, fotografii, rzeźby, koncerty, pokazy fireshow – to tylko kilka z 70 propozycji przygotowanych przez lokalnych artystów. Żeby dotrzeć do wszystkich, warto w festiwalową trasę zabrać ze sobą mapę. Można ją znaleźć poniżej.

– Na ten moment wielu stargardzian – i ja również – czekało naprawdę długo. ArtFestiwal wraca w różne zakątki miasta. Kontakt ze sztuką na żywo to dla mnie zawsze wartościowe przeżycie. Artyści przygotowali dla nas tak wiele propozycji, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. To aż 70 pokazów, wystaw, koncertów i przedstawień. Sam postaram się odwiedzić jak najwięcej punktów z mapy – mówi prezydent Rafał Zając.

Już po raz piąty zdolni ludzie ze Stargardu i okolic pokażą swoją twórczość całemu miastu. Po ubiegłorocznej wirtualnej edycji ArtFestiwal wraca na ulice. Artystów będzie można spotkać m.in. w parkach, na Rynku Staromiejskim, przy stargardzkich zabytkach, ale także na parkingu przed SCK albo w Klubie Wojskowym. Mapę z lokalizacją i opisem wszystkich propozycji można znaleźć poniżej. Najlepiej zapisać ją w telefonie lub na komputerze. Papierowa wersja jest również w czerwcowym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”.

Jak zawsze na stargardzian czeka moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać spośród różnych dziedzin sztuki. Odwiedzający kolejne punkty nie tylko zobaczą gotowe dzieła, ale także wezmą udział w ich tworzeniu lub przyjrzą się pracy artystów. W całym mieście rozbrzmiewać będzie muzyka różnego gatunku. Warto wcześniej zaplanować dwa festiwalowe dni, żeby nie ominąć żadnej ciekawej propozycji.