Aktualności: Kultura

ArtFestiwal – zgłoś się!

8 lutego 2021

Już po raz piąty utalentowani ludzie z naszego miasta i okolic zaprezentują swoje umiejętności. Ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji ArtFestiwalu. Propozycje będą przyjmowane do 26.03. (piątek). Tegoroczne wydarzenie – zależnie od aktualnej sytuacji epidemicznej – odbędzie się albo w tradycyjnej formie, albo online.

Kartę zgłoszenia można pobrać z załącznika poniżej. Szczegółowe informacje są również tutaj. Swoje propozycje mogą zgłosić artyści indywidualni, ale także grupy artystyczne, stowarzyszenia, przedstawiciele różnych placówek i instytucji oraz wszyscy kreatywni mieszkańcy – zarówno Stargardu, jak i okolic.

ArtFestiwal od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem twórców i odbiorców z naszego miasta, ale też z regionu. To wydarzenie, podczas którego można spotkać się bezpośrednio z różnymi formami sztuki. Artyści wychodzą m.in. na ulice, do parków i kościołów by pokazać się widzom i słuchaczom w różnych zakątkach Stargardu.

Ubiegłoroczny ArtFestiwal ze względu na pandemię koronawirusa odbył się wirtualnie. 70 twórców zaprezentowało swoje umiejętności na stronie internetowej Stargardzkiego Centrum Kultury. Ich propozycje cały czas można oglądać tutaj. Choć nic nie zastąpi spotkania na żywo, taka wirtualna forma pozwala na odwiedzenie wszystkich artystów bez konieczności wychodzenia z domu.