Aktualności: Kultura

ArtFestiwal – zgłoszenia ruszyły

21 lutego 2022

Tworzysz rękodzieło, malujesz, śpiewasz, tańczysz, a może robisz coś jeszcze innego? Pokaż to całemu miastu. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 6. edycji ArtFestiwalu. Swoje propozycje można przesyłać do 30.04. (sobota). Warto jednak jak najszybciej dołączyć do wydarzenia. ArtFestiwal zaplanowano na 21 i 22.05. (sobota i niedziela).

Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia są tutaj. W wydarzeniu jak zawsze mogą wziąć udział indywidulani artyści, ale również grupy artystyczne. Zaproszenie jest kierowane także do stowarzyszeń, placówek kulturalnych i wszystkich kreatywnych stargardzian, którzy chcą pokazać swoje dzieła szerokiemu gronu odbiorców nie tylko z naszego miasta. Zgłoszenia do ArtFestiwalu są przyjmowane mailowo – artfestiwal@sck.stargard.pl. Na ten adres można również wysyłać pytania dotyczące imprezy. Biuro organizacyjne festiwalu jak zawsze znajduje się w Stargardzkim Centrum Kultury (ul. J. Piłsudskiego 105).

ArtFestiwal to wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Stargardu. Co roku dziesiątki twórców prezentuje swoje umiejętności w przestrzeni całego miasta. Artystów można spotkać m.in. w galeriach sztuki, ale również na ulicach, w parkach, na Rynku Staromiejskim, w świątyniach i lokalach gastronomicznych. Odwiedzający oglądają wystawy, słuchają muzyki na żywo i biorą udział w happeningach. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem samych stargardzian, ale również gości z całej Polski.