Aktualności: Sprawy urzędowe

Autobusem nad Miedwie

16 lipca 2021

Przez całe wakacje bilety na przejazd do Zieleniewa i Morzyczyna są tańsze. To jedna z możliwości letniego wypoczynku dla mieszkańców, którzy większość wakacji spędzają na miejscu. Ze Stargardu dojedziemy nad jezioro już za 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy. Warto też skorzystać z biletów miesięcznych w korzystnych cenach. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca już za 44 zł (bilet normalny) lub 22 zł (bilet ulgowy) mogą jeździć bez ograniczeń.

Niedaleko plaży w Zieleniewie jest przystanek linii nr 34. Tylko w soboty i niedziele mamy do wyboru 13 kursów ze Stargardu. Większość autobusów MPK ma klimatyzację, dzięki której nawet podróż w upale jest komfortowa. Aktualny rozkład jazdy można znaleźć tutaj. Trasa autobusu linii 34 rozpoczyna się w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Kolejne przystanki są wzdłuż ul. Szczecińskiej. Aby dotrzeć nad Miedwie, wystarczy wysiąść na przystanku Zieleniewo – plaża. Stamtąd już tylko krótki spacer dzieli nas od wakacyjnego wypoczynku.

Latem w Stargardzie sporo się dzieje. Mieszkańcy chętnie relaksują się nad Miedwiem, ale to tylko jedna z opcji. W każdy weekend w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbywają się koncerty i seanse kina na leżakach. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji jest bezpłatny. Najmłodsi mieszkańcy bawią się też na półkoloniach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. Najmłodsi biorą również udział w ciekawych zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Szczegóły tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum