Strona głównaWpisyInneBądźmy stolicą recyklingu

Aktualności: Sprawy urzędowe

Bądźmy stolicą recyklingu

23 sierpnia 2022

Bardzo wielu z nas ma w domu albo w piwnicy niepotrzebny sprzęt, który nie nadaje się już do użytku. Teraz może okazać się przydatny. Stargard bierze udział w rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Zasady są bardzo proste. Zdobędziemy to wyróżnienie pod warunkiem zebrania największej ilości śmieci elektrycznych w przeliczeniu na mieszkańca.

Niepotrzebne elektroodpady wystarczy dostarczyć do jednego z dziesięciu czerwonych pojemników stojących w różnych punktach Stargardu. Tutaj można sprawdzić ich dokładną lokalizację. W ciągu najbliższych miesięcy w naszym mieście odbędą się także specjalnie zorganizowane zbiórki, które ułatwią pozbycie się sprzętu i jednocześnie zwiększą szansę na zwycięstwo. Jest też możliwość zamówienia odbioru elektrośmieci bezpośrednio do domu.

Wystarczy kliknąć tutaj albo zadzwonić pod numer 572 102 102 i zamówić transport. W czasie całej akcji zbiórki będą prowadziły także stargardzkie podstawówki. Ich listę poznamy we wrześniu. Niepotrzebny sprzęt trafi więc także do szkół, które dzięki temu dostaną szansę na wygranie 50 000 zł.

Zasady punktowania są proste:

– lodówka lub zamrażarka – 30 pkt,

– pralka lub zmywarka – 15 pkt,

– telewizor lub monitor – 7 pkt,

– laptop lub komputer – 5 pkt,

– mały sprzęt AGD – 3 pkt,

– telefon, GPS, tablet – 5 pkt,

– tonery – 1 pkt za 2 szt.,

– baterie – 1 pkt za 100 szt.

Zbiórka elektroodpadów potrwa do 30.11. (środa). Wyniki mamy poznać 15.02.2023 r. (środa). W zmaganiach liczy się każdy kilogram sprzętu. Miasta biorące udział w akcji za 100 kilogramów elektrycznych śmieci dostaną drzewo. Program Polska Stolica Recyklingu organizuje Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Grafika: polskastolicarecyklingu.pl