Aktualności: Sprawy urzędowe

Balonowy Dzień Dziecka tuż tuż

30 maja 2022

To będzie wyjątkowa sobota dla małych i dużych stargardzian. W sobotę (4.06.) o 12:00 w Parku Zamkowym rozpocznie się Balonowy Dzień Dziecka. W programie jest mnóstwo atrakcji – zabawy, pokazy, warsztaty i występy. Coś dla siebie znajdą dzieci, młodzież i dorośli.

Zabawę zaplanowano w Parku Zamkowym – na terenie pomiędzy Bramą Portową a Basztą Białogłówką. Najmłodszych na pewno ucieszą dmuchańce, na których pobawią się za darmo. Nieco odważniejsi wezmą udział w wielkiej bitwie na balony z wodą. Do wyboru będą również animacje i zabawy w grupach. Coś ciekawego przygotowali edukatorzy ze Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY, bibliotekarze z Książnicy Stargardzkiej, muzealnicy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego, nauczyciele i dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury oraz instruktorzy z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas Balonowego Dnia Dziecka nie zabraknie występów na żywo. Swoje umiejętności pokażą zdolni młodzi ludzie z naszego miasta. W planach śpiew, taniec, muzyka i wiele więcej. Na miejscu – w przerwie od szaleństw – będzie można zjeść coś dobrego w strefie gastronomicznej. Zabawa potrwa cały dzień – aż do 19:00.