Aktualności: Sprawy urzędowe

Barnima tylko pieszo

10 sierpnia 2021

Trwa budowa parkingu Park&Ride. W ramach inwestycji zmieni się także ul. Barnima. Jezdnia będzie szersza, rowerzyści zyskają kolejną ścieżkę, a piesi przejdą po nowych chodnikach. W związku z tym od wtorku (17.08.) zamknięty zostanie fragment tej ulicy – od wejścia do Parku 3 Maja do skrzyżowania z ul. Bogusława IV.

Z ul. S. Wyszyńskiego będzie można wjechać w ul. Barnima – ale tylko aby dotrzeć na pocztę, parking za Centrum Handlowym Zodiak albo do Enei. Dla samochodów jezdnia zostanie zamknięta na wysokości wejścia do Parku 3 Maja. W ul. Barnima nie skręcimy też z ul. Bogusława IV. Piesi będą mogli nadal korzystać z chodnika wzdłuż całej przebudowywanej ulicy.

To jeden z elementów inwestycji, w ramach której powstanie duży parking na 300 samochodów osobowych. Będą tam również miejsca dla autokarów i zadaszone stojaki na rowery. Po przebudowie ul. Barnima będzie szersza. Wykonana zostanie również kolejna ścieżka rowerowa, która połączy się z nową trasą wzdłuż ul. Spokojnej – więcej tutaj. Dzięki kompleksowemu projektowi poprawi się wygoda i bezpieczeństwo kierowców, pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej. Park&Ride ułatwi stargardzianom, ale także mieszkańcom okolicznych miejscowości zmianę transportu indywidualnego na transport zbiorowy.

Zdjęcie: UM w Stargardzie