Aktualności: Edukacja

Baw się dobrze, surfuj z głową!

20 października 2021

Większość z nas nie wyobraża sobie dzisiaj nawet jednego dnia bez korzystania z internetu. Sieć służy do pracy, nauki, jest źródłem informacji i rozrywki – dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna Monar w Stargardzie rusza z kampanią skierowaną właśnie do najmłodszego grona użytkowników. W planach jest m.in. konkurs dla młodych artystów i warsztaty dla nauczycieli.

Stargardzki Monar kieruje kampanię „Surfuję z głową” przede wszystkim do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych. Głównym celem jest zwiększenie świadomości o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z internetu. Młodzi ludzie dowiedzą się, co można zrobić w sytuacji, która budzi ich niepokój. Z kolei nauczyciele wezmą udział w warsztatach. Monar przygotuje również materiały do przeprowadzenia lekcji wychowawczych w tym temacie.

Szkoły podstawowe, ale również inne instytucje związane z edukacją dzieci i młodzieży oraz organizacje pozarządowe, które chcą dołączyć do akcji, mogą się zgłaszać e-mailowo: surfujezglowa@gmail.com.