Strona głównaWpisyInneBędzie przebudowa Chełmońskiego

Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie przebudowa Chełmońskiego

26 października 2022

Kolejna ulica w Stargardzie przejdzie remont. Tym razem to ul. J. Chełmońskiego. Po wykonaniu robót zdecydowanie poprawi się komfort kierowców. Większe bezpieczeństwo zyskają też piesi. Stargard pozyskał na inwestycję prawie 1 600 000 zł dofinansowania.

Teraz tylko na części nawierzchni tej drogi leżą płyty betonowe, ale zdecydowana większość wciąż jest nieutwardzona. Brakuje tam też chodników dla pieszych. W rejonie ul. J. Chełmońskiego budowane są kolejne domy, a plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam następne budynki jednorodzinne, szeregowce i bliźniaki. Z roku na rok na tym obszarze będzie przybywało mieszkańców.

W ramach planowanej przez miasto inwestycji wybudowana zostanie tam droga z kostki betonowej razem z chodnikiem. Właściwy odbiór deszczówki zapewni odpowiednie odwodnienie. Dodatkowe trzy latarnie z oprawami LED uzupełnią  te zamontowane już w poprzednich latach.

Gotowa jest dokumentacja tej przebudowy. Roboty ruszą w 2023 roku i mogą pochłonąć ponad 2 200 000 zł. 70% pozyskanego dofinasowania pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum