Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie remont w schronisku

3 grudnia 2019

Remont boksów dla zwierząt i modernizacja budynku administracyjno-biurowego – już niedługo poprawią się warunki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Czworonogi zyskają nowe budy. Większy będzie także komfort w pomieszczeniu służącym do kwarantanny.

W maju tego roku wymieniono dach nad częścią budynków schroniska. Nawierzchnia z trwałej i ekologicznej styropapy pojawiła się m.in. nad gabinetem weterynaryjnym i pomieszczeniami, w których przebywają zwierzęta po kastracji. W 2018 r. w boksach wykonano odwodnienie i remont drzwi. Wartość prac wyniosła wtedy ponad 70 000 zł.

Teraz remont zaplanowano w miejscu do kwarantanny. Ściany zostaną otynkowane i pomalowane, będą też położone płytki. Z kolei w budynku administracyjno-gospodarczym planowana jest wymiana drzwi.

Poprawią się warunki w boksach dla zwierząt. 4 z nich zostaną wyremontowane. Znikną stare budy, a w ich miejsce pojawią się nowe – z płaskim, otwieranym dachem, ułatwiającym opiekę nad mieszkańcami schroniska. Dodatkowo otwarty dach będzie zabezpieczony stalową siatką, a na podłodze ułożone zostaną płyty betonowe. Inwestycja przewiduje też wykonanie instalacji sanitarnej, która odwodni wyremontowane boksy.

Wartość prac to ok. 100 000 zł. Remont w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie rozpocznie się na początku stycznia.

Zdjęcie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie/archiwum