Aktualności: Sprawy urzędowe

Begonie na kwietnikach

1 lipca 2020

Lato w pełni, a na miejskich kwietnikach pojawiły się nowe rośliny. Tym razem oczy mieszkańców cieszą czerwone i białe begonie. To kwiaty chętnie uprawiane także w domowych ogródkach i na balkonach. Nie są bardzo wymagające, a odrobinę troski wynagradzają pięknym wyglądem przez długi czas.

Begonie pojawiły się w donicach przy pomniku św. Jana Pawła II, pomniku Ofiar Syberii i Katynia, a także przy tablicy smoleńskiej. Kwiaty posadzono również na kwietniku na skarpie w Parku Chrobrego – od strony ul. S. Czarnieckiego. Dzięki temu zarówno przechodnie, jak i kierowcy samochodów mogą je zobaczyć. W sumie posadzono 126 nowych roślin, a ich koszt to około 1000 zł.

Kwiaty będą zdobiły miasto aż do jesieni. Begonie można uprawiać zarówno na zewnątrz – bezpośrednio w ziemi lub w donicach, jak i w domach. Istnieje wiele odmian tej pięknej rośliny. Charakteryzuje się ozdobnymi kwiatami i liśćmi, które występują w różnych kolorach. Nie lubi nadmiernego podlewania, a większość odmian najlepiej się czuje się w jasnym, ale niezbyt słonecznym stanowisku uprawy.

Zdjęcia: ZUK