Strona głównaWpisyKulturaBezkarny grudzień w Książnicy

Aktualności: Kultura

Bezkarny grudzień w Książnicy

13 grudnia 2022

Jeszcze przez 10 grudniowych dni można skorzystać z abolicji w Książnicy Stargardzkiej. Wystarczy przyjść do tymczasowej siedziby placówki (ul. Wojska Polskiego 3) do 27.12. (wtorek) z przetrzymywanymi książkami, a opłata za zaległości zostanie anulowana. Jeśli ktoś zgubił lub zniszczył wypożyczone publikacje, na miejscu bez problemu ustali z bibliotekarzami rekompensatę bez dodatkowych należności.

Na skorzystanie z abolicji pozostało 10 dni roboczych – rozpiskę można sprawdzić na grafice. Warto pamiętać, że Książnica będzie otwarta również w najbliższą sobotę (17.12.). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dokładny stan swojego konta sprawdzimy na miejscu albo przez internet.

Działa już Sowa MOBI, czyli bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne. Po jej zainstalowaniu wystarczy wybrać z menu Książnicę Stargardzką i zalogować się na swoje konto – dokładnie tak samo jak do tradycyjnego katalogu internetowego. Znajdziemy tam nasze aktualne wypożyczenia, sprawdzimy dostępność konkretnych pozycji i zarezerwujemy wybrane książki.

Od stycznia 2023 r. kolejnym udogodnieniem będzie możliwość uiszczania opłaty za przetrzymanie książek bez wychodzenia z domu, korzystając z popularnego systemu PayU.