Strona głównaWpisyInneBezpieczne plażowanie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpieczne plażowanie

21 czerwca 2022

Każdego lata tysiące stargardzian wypoczywa nad Miedwiem, najczęściej wybierając plażę w Zieleniewie. Miasto jak co roku pomoże Kobylance w utrzymaniu porządku i zapewnieniu służb ratowniczych w tym miejscu. Radni Rady Miejskiej większością głosów zdecydowali, że z budżetu Stargardu popłynie na ten cel 80 000 zł.

Z wypoczynku nad Miedwiem korzystają mieszkańcy w każdym wieku. Dzięki wsparciu miasta pobyt nad jeziorem będzie bardziej bezpieczny i komfortowy. Stargard od lat pomaga Kobylance m.in. w zapewnieniu opieki ratowników wodnych na plaży w Zieleniewie. Również w tym roku wydamy na ten cel 80 000 zł. Środki zostaną wykorzystane także m.in. na utrzymanie porządku.

Stargardzianie docierają nad Miedwie w różny sposób – własnymi samochodami, komunikacją miejską, a także na rowerach i pieszo. Warto wiedzieć, że już od najbliższej soboty (25.06.) do końca sierpnia (31.08., środa) bilety MPK na przejazd do Zieleniewa i Morzyczyna będą tańsze. Ze Stargardu dojedziemy nad jezioro linią nr 34 już za 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy.

Zdjęcie: FB/Gmina Kobylanka

Plaża Miedwie