Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpiecznie nad Młynówką

29 września 2022

Przed terminem zakończyły się prace na kładce dla pieszych pomiędzy ul. Portową a ul. Młyńską. Zakres remontu był szeroki. Całą konstrukcję wzmocniono. Przechodnie i rowerzyści zyskali tam również zupełnie nową nawierzchnię.

Drewniane elementy kładki zostały wymienione. Odnowione przejście jest zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Skorodowane części konstrukcji usunięto, zamontowano również dodatkowe podpory. Kładka została też wyczyszczona i odmalowana. Dzięki temu poprawiło się przede wszystkim bezpieczeństwo jej użytkowników, ale też estetyka okolicy.

Wartość inwestycji to prawie 160 000 zł. W tej cenie znalazły się wszystkie niezbędne prace – rozbiórka, naprawa i wymiana zniszczonych części. Każde dodatkowe zabezpieczenie wiąże się z większymi kosztami – choć np. elementy wzmacniające kładkę mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza przy tego typu remontach ważna jest jednak pewność, że po zakończeniu prac użytkownicy zyskują bezpieczne i komfortowe przejście.

Zdjęcia: UM w Stargardzie