Strona głównaWpisyInneBezpiecznie w MPK

Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpiecznie w MPK

20 maja 2020

Nowość w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. W pierwszych pojazdach pojawiły się bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. To wygodny i bezpieczny sposób na zachowanie higieny, która w czasie epidemii koronawirusa jest szczególnie ważna. Do końca czerwca takie rozwiązania zostaną zainstalowane we wszystkich autobusach spółki.

Na stargardzkie ulice wróciły już niemal wszystkie linie komunikacyjne. Aktualny rozkład można znaleźć tutaj. W pojazdach może jeździć więcej osób jednocześnie – 30% wszystkich miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących. Pasażerowie nadal powinni jednak zachować szczególne zasady bezpieczeństwa, m.in. zasłaniać nos i usta podczas podróży. MPK proponuje także nowe rozwiązanie – bezdotykowe urządzenie do odkażania dłoni. Dezynfektory znajdują się w środkowej części autobusów. Po wejściu do pojazdu wystarczy zbliżyć ręce do urządzenia, które automatycznie naniesie płyn antybakteryjny.

Bilety również można kupić w bezpieczny – bezkontaktowy – sposób. Pasażerowie korzystają z biletomatów w pojazdach i Zintegrowanym Centrum przesiadkowym. Inna, równie wygodna opcja, to aplikacje mobilne – SkyCash, mPay i moBILET. Mieszkańcy mogą również kupić bilety w kasach: w ZCP (od poniedziałku do piątku 6:00-18:00 oraz w soboty 8:00-16:00), przy ul. Moniuszki (od poniedziałku do piątku 6:00-16:00) oraz przy ul. Tańskiego (od poniedziałku do piątku 6:00-12:00 i 14:00-18:00). Sprzedaż wróciła też w autobusach – u kierowców kupimy bilety jednorazowe i dziesięcioprzejazdówki.

Warto pamiętać, że nadal wszystkie drzwi w pojazdach są otwierane wyłącznie przez kierowców. Ogrzewanie w autobusach jest wyłączone, a wnętrza każdego dnia są dokładnie dezynfekowane. Pasażerowie korzystają tylko z drugich i trzecich drzwi. Ze względów bezpieczeństwa nie można też siadać z przodu autobusu, tuż za kierowcą.

Zdjęcia: MPK w Stargardzie