Strona głównaWpisyDziałania społeczneBezpłatna mammografia

Aktualności: Działania społeczne

Bezpłatna mammografia

22 stycznia 2021

8.02. (poniedziałek) stargardzianki będą miały kolejną okazję na darmowe badanie mammograficzne. Mobilna pracownia stanie przy przychodni na os. Zachód 17 od 10:30 do 17:30. W tym roku z bezpłatnego badania po raz pierwszy mogą skorzystać panie urodzone w 1971 r.

Na darmową mammografię trzeba się wcześniej zarejestrować – telefonicznie: 58 666 24 44  lub przez internet, wypełniając formularz tutaj. Jak zapewniają organizatorzy, badania odbywają się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad sanitarnych. Jednocześnie w pracowni przebywają maksymalnie trzy pacjentki, dzięki czemu można zachować odpowiedni dystans. Na miejscu jest też dostępny środek do dezynfekcji rąk. Panie mają mierzoną temperaturę i wypełniają ankiety.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa mniejsza liczba Polaków wykonuje badania profilaktyczne. Tym bardziej warto skorzystać z okazji do sprawdzenia swojego zdrowia. Wczesne wykrycie ewentualnej choroby to znacznie większa szansa na skuteczne leczenie i odzyskanie zdrowia. Darmową mammografię mogą wykonać ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, niechorujące na raka piersi, które nie miały bezpłatnego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie roku od ostatniej wizyty.