Aktualności: Edukacja

„Bieg brzegiem serca” – wyzwanie trwa

13 marca 2019

Mariusz Malec i jego towarzysze nie zwalniają tempa. Dobroczyńcy pokonali dwa kolejne etapy projektu „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”. Podążają wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Zamierzają pokonać 550 km w 13 dni. Sportowcy zbierają fundusze na leczenie i rehabilitację Milenki i Kornelki.

Następnym przystankiem na trasie był Hel. Mariusz Malec wraz z Ryszardem Wieczorkiewiczem i Ireneuszem Manią dotarli tam w towarzystwie Disco Morsów z Władysławowa. Na miejscu odpoczęli przed kolejnym dniem pełnym wyzwań. – Zaraz po zachodzie słońca wraz z helskimi Morsami wykąpałem się w morzu. Tu jeszcze tego nie robiłem, ale było super. Postaram się to powtórzyć – mówi Mariusz Malec. Sportowcom nie przeszkadza kapryśna pogoda – oprócz wymagającej trasy musieli zmierzyć się z opadami śniegu.
We wtorek (12.03.) śmiałkowie pokonali trasę z Helu do Władysławowa. Po drodze zatrzymali się w Jastarni, gdzie powitał ich burmistrz. Podczas spotkania Mariusz Malec wręczył włodarzowi gadżety z logo Stargardu.

Kolejny etap „Biegu brzegiem serca” rozpoczął się w środę. Dobroczyńcy ruszają do Łeby. Mariuszowi Malcowi towarzyszą dwaj rowerzyści: stargardzianin Ryszard Wieczorkiewicz i Ireneusz Mania z Łeby. Meta biegu znajduje się w Świnoujściu.

Zmagania z trasą można śledzić na stronie www.stargard.pl, fanpage’u Stargardu oraz na  facebookowym profilu akcji „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”.

Zdjęcie: Facebook/Mariusz Malec