Aktualności: Sport

Bieg dla Niepodległej

4 listopada 2022

Piąty raz w Stargardzie przy okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowane są zmagania sportowe. W piątek (11.11.) od 18:00 w Parku Chrobrego nawet 200 osób będzie pokonywało wybrane przez siebie dystanse. Są jeszcze wolne miejsca i można się zapisać. W biegu mogą wystartować dorośli i młodzież, ale także dzieci – już od 3 lat.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba do poniedziałku (7.11.) zapisać się przez internet – link tutaj. Do wyboru jest kilka kategorii. Organizatorzy przewidują też dodatkowe numery startowe dla niezdecydowanych – do odbioru w dniu imprezy. Warto także dołączyć do facebookowego wydarzenia „Stargard dla Niepodległej”, żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biuro zawodów będzie działało od 16:00 w Teatrze Letnim. O 18:00 rozpoczną się biegi najmłodszych uczestników. Pokonają różne dystanse, dostosowane do ich możliwości – od 200 m do 1 200 m. Później zaplanowano rozgrzewkę przed głównym startem. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia 5 km. Tyle samo pokonają spacerowicze nordic walking.