Aktualności: Sport

Bieg Forsycji wirtualnie

14 maja 2020

Dowolny dystans, trasa i tempo, a do tego nagrody dla uczestników – epidemia koronawirusa nie przeszkodziła miłośnikom biegania z naszego miasta. Wprawdzie tegoroczny Bieg Forsycji odbędzie się na nieco innych zasadach, ale nadal jest ciekawą propozycją na sportowe spędzenie weekendu. Można wziąć w nim udział od piątku do niedzieli (15-17.05.).

Tym razem nie trzeba się zapisywać. Wystarczy kliknąć wezmę udział w facebookowym Biegu Forsycji. Każdy uczestnik samodzielnie ustala trasę, tempo i dystans. Można biegać, spacerować, skorzystać z kijów nordic walking, a nawet przejść po bieżni mechanicznej. Swój udział trzeba jednak udokumentować – zrobić zdjęcie albo nagrać krótki filmik, a później zamieścić go w komentarzu pod specjalnym postem, który pojawi się na Facebooku w piątek (15.05.). Tegoroczny wirtualny bieg potrwa przez cały weekend – uczestnicy mają aż trzy dni na dołączenie do wydarzenia i pokazanie swojej aktywności innym.

Już teraz warto także zajrzeć na facebookowe wydarzenie. Można tam znaleźć wzór numerów startowych. Wystarczy je wydrukować, wpisać imię, pseudonim lub dowolny numer i dołączyć do wspólnej – choć wirtualnej – zabawy. Organizatorzy przewidzieli też nagrody. Upominki czekają na uczestników w dwóch kategoriach. Wyróżnione zostaną osoby, które zdobędą najwięcej polubień zdjęcia lub filmu zamieszczonego w komentarzu. Kolejne nagrody trafią do rodzin z najdłuższym pokonanym wspólnie dystansem. W takim rodzinnym biegu powinno wziąć udział przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 14 lat. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie do pobrania poniżej.

Wirtualny Bieg Forsycji – regulamin