Aktualności: Kultura

Bralczyk, Ogórek i Gadacz

21 kwietnia 2023

Te propozycje na pewno zainteresują nie tylko miłośników filozofii i poprawnej polszczyzny. We wtorek (25.04.) w Stargardzie będzie można spotkać się z profesorem Tadeuszem Gadaczem – religioznawcą, uczniem i asystentem ks. Józefa Tischnera. Z kolei w piątek (28.04.) odwiedzi nas profesor Jerzy Bralczyk – wykładowca i polonista specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki. Na oba wydarzenia zaprasza Książnica Stargardzka.

Profesor Jerzy Bralczyk to autor słowników i licznych publikacji językoznawczych, a także wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Prowadził również program telewizyjny „Mówi się”. Od lat jest uznanym ekspertem językowym, udzielającym konsultacji i prowadzącym szkolenia w różnych instytucjach i firmach. W Stargardzie spotkanie z Jerzym Bralczykiem poprowadzi Michał Ogórek – dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny i krytyk filmowy. Taki duet to gwarancja wielu anegdot, humoru i dużej dawki wiedzy podanej w bardzo swobodny sposób. Wydarzenie pod hasłem „Czy Polacy najlepiej na świecie mówią po polsku?” odbędzie w piątek (28.04.) o 17:00 w Domu Kultury Kolejarza (ul. Szczecińska 17). Wstęp jest bezpłatny. Nie trzeba się też wcześniej zapisywać.

Książnica Stargardzka przygotowała jeszcze jedną propozycję na przyszły tydzień. We wtorek (25.04.) o 12:00 w Szkole Muzycznej (ul. Kazimierza Wielkiego 13) będzie można spotkać się z profesorem Tadeuszem Gadaczem – filozofem i religioznawcą specjalizującym się w filozofii współczesnej i filozofii religii, wykładowcą akademickim, tłumaczem, uczniem i asystentem ks. Józefa Tischnera. Wstęp na rozmowę o „Potrzebie dobromyślności” również jest bezpłatny.