Strona głównaWpisyKulturaBrama w plenerze

Aktualności: Kultura

Brama w plenerze

27 maja 2020

Ciekawa propozycja na spędzenie czwartkowego (28.05.) popołudnia poza domem. Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Dąbrowskiej Iskra. Wydarzenie uświetni plenerowy mini recital – Julita Kożuszek wykona piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej. Początek o 18:00.

Najpierw widzowie wysłuchają koncertu Julity Kożuszek, który zaplanowano na świeżym powietrzu. Następnie – od 19:00 – będzie można oglądać obrazy Jolanty Dąbrowskiej Iskra we wnętrzu Bramy Wałowej. Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie odbędzie się z dbałością o wszystkie zasady reżimu sanitarnego wprowadzonego przez rząd. Choć w nieco innej niż zwykle formie, miłośnicy sztuki znów będą mogli spotkać się z nią na żywo. Warto jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu się do zaleceń organizatorów.

Jolanta Dąbrowska Iskra specjalizuje się w malarstwie olejnym. Tworzy również gobeliny. Artystka czerpie inspiracje z natury, często przedstawiając motywy roślinne i pejzaże. To zarówno bukiety kwiatów, jak i wspomnienia z podróży. Jolanta Dąbrowska Iskra prezentuje swoją twórczość w całej Polsce. Teraz najpiękniejsze obrazy artystki zobaczą stargardzianie.