Strona głównaWpisyInneBudujemy obwodnicę

Aktualności: Sprawy urzędowe

Budujemy obwodnicę

18 sierpnia 2022

Mimo upałów cały czas dużo dzieje się na budowie fragmentu północnej obwodnicy Stargardu. Prace idą zgodnie z planem – tak, aby kierowcy odczuwali jak najmniejsze utrudnienia. Dwa odcinki są już praktycznie skończone. Widać też zupełnie nowe rondo.

Roboty są na półmetku. Gotowy jest fragment obwodnicy od ul. Podleśnej do ul. E. Orzeszkowej. W najbliższych dniach wykonane zostanie tam oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawca skończył też odcinek pomiędzy ul. Podleśną a ul. Podmiejską. Trwa budowa ronda, które połączy obwodnicę z ul. Podleśną. Wartość wszystkich prac to około 10 000 000 zł.

Jeśli prace nadal będą szły w dobrym tempie, tą częścią obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – przejedziemy już w pierwszej połowie 2023 r. Na inwestycję pozyskaliśmy prawie 5 500 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejne dofinansowanie – prawie 17 000 000 zł z programu Polski Ład – umożliwi budowę następnego fragmentu obwodnicy północnej, od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. W przyszłości doprowadzi to do znacznego wyprowadzenia ruchu pojazdów poza miasto. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie