Aktualności: Kultura

Camerata oczarowała dźwiękiem

24 czerwca 2024

Tegoroczne Dni Stargardu zakończyła prawdziwa muzyczna uczta w wyjątkowym miejscu. Orkiestra Camerata zagrała koncert prezydencki w kolegiacie. Towarzyszyli jej soliści. W niezwykłych wnętrzach naszego Pomnika Historii rozbrzmiały dźwięki m.in. premierowego dzieła Marka Nowakowskiego „O Mater Dolorosa!”.

Muzycy Cameraty wystąpili pod batutą Kuby Wnuka. Swoje umiejętności zaprezentowali również soliści: Katarzyna Ganczarska (organy), Karolina Hyla-Wybraniec (skrzypce), Dawid Głogowski (trąbka) i Tomasz Dąbrowski (trąbka). W repertuarze koncertu prezydenckiego znalazły się utwory Marka Nowakowskiego, Alessandra Marcella, Georga Philippa Telemanna, Antonia Vivaldiego i Petronia Franceschiniego. Stargardzianie chętnie skorzystali z zaproszenia i licznie pojawili się na koncercie w kolegiacie. Świątynia wielokrotnie gościła w swoim wnętrzu muzyków. To niezwykła przestrzeń, w której klasyczne utwory brzmią jeszcze bardziej wyjątkowo.

Koncert Orkiestry Camerata zakończył tegoroczne obchody dni miasta. Za nami wiele wydarzeń, podczas których stargardzianie świetnie się bawili. Rok 2024 z pewnością szczególnie zapisze się w naszej historii, a to za sprawą wielkiego otwarcia zmodernizowanego amfiteatru. Więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Zdjęcia: Roman Budzowski