Aktualności: Kultura

Camerata zagra już w niedzielę

21 marca 2019

Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników muzyki klasycznej. 24. 03. (niedziela) o 17:00 na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbędzie się kolejny koncert Orkiestry Camerata Stargard. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

– Camerata to orkiestra stargardzka. Chciałbym, aby repertuar kolejnych koncertów powstawał we współpracy z mieszkańcami naszego miasta. Artyści są otwarci na wszelkie sugestie. Zapraszam więc do podzielenia się muzycznymi marzeniami – mówi Grzegorz Konopczyński, kierownik Orkiestry Camerata Stargard.
Niedzielny koncert pod batutą Władimira Iwanciwa to okazja do wysłuchania utworów Antonia Vivaldiego i Astora Piazzolli. Jako soliści wystąpią Jan Jakub Bokun – klarnet i Jakub Kościuszko – gitara.

Orkiestra działa od 2018 r. Dotychczas muzycy zagrali już 8 koncertów. Program każdego z nich powstał w oparciu o utwory wszystkich orkiestr zawodowych świata. To muzyka chętnie słuchana przez melomanów, a jednocześnie wymagający repertuar dla artystów.

Bilety na koncert Cameraty można kupić w kasie kina i na stronie internetowej SCK. Koszt to 30 zł za bilet normalny i 15 zł za bilet ulgowy.

Plakat: sck.stargard.pl