Aktualności: Kultura

Camerata znów zagra

22 maja 2019

Kolejna szansa na spotkanie z muzyką klasyczną w wykonaniu artystów ze Stargardu. Już w niedzielę (26.05.) o 16:00 w kolegiacie Orkiestra Camerata zagra wyjątkowy koncert. Tym razem muzycy zaprezentują dzieła m.in. Jana Sebastiana Bacha i Franza Josepha Haydna. Wstęp jest bezpłatny.

Miłośnicy muzyki klasycznej wysłuchają także utworów Antonia Vivaldiego i Franza Xawera Richtera. Każdy koncert Cameraty powstaje w oparciu o dzieła wszystkich orkiestr zawodowych świata. To wymagający repertuar dla artystów i prawdziwa muzyczna uczta dla słuchaczy. Niedzielny koncert poprowadzi dyrygent Władimir Iwanciw. Jako solistka na skrzypcach zagra Joanna Kreft.

Camerata to orkiestra stargardzka, która działa od 2018 r. Dotychczas muzycy zagrali już 9 koncertów. Członkowie Cameraty podkreślają, że są otwarci na sugestie. Ich marzeniem jest tworzenie orkiestry we współpracy z mieszkańcami naszego miasta. Warto przyjść w tę niedzielę do kolegiaty i wysłuchać uzdolnionych muzyków ze Stargardu.

Aktualne informacje o koncertach można znaleźć na facebookowym profilu orkiestry. Muzycy uchylają też rąbka tajemnicy, publikując nagrania z prób i fragmenty występów.