Aktualności: Kultura

Chwile zatrzymane w czasie

21 stycznia 2020

Od piątku (24.01.) od 18:00 w Galerii Sala 108 i w holu Stargardzkiego Centrum Kultury można podziwiać fotografie uzdolnionych ludzi z naszego miasta. Artyści z Pracowni fotograficznej SCK przygotowali dwie wystawy – „Zatrzymane chwile” z pracami o zróżnicowanej tematyce i „Naturalnie” z najlepszymi zdjęciami autorstwa Anny Wardal. Wstęp jest bezpłatny.

W „Zatrzymanych chwilach” widzowie zobaczą fotografie wykonane przez Małgorzatę Jakubowską, Grażynę Małek, Julię Chrobocińską, Tomasza Stańkowskiego, Romana Budzowskiego, Marcina Fedorowicza, Krzysztofa Kaciupę i Marka Strychalskiego. Zdjęcia mają zróżnicowaną tematykę, a każde ujęcie pokazuje odmienne spojrzenie na świat autorów. Wystawa to efekt licznych sesji i spotkań – także w plenerze.

Drugą propozycję przygotowała Anna Wardal, która również aktywnie działa w Pracowni Fotograficznej SCK. Autorka skupia się głównie na przedstawieniu natury, ale także fotografuje detale architektoniczne i wykonuje portrety. Jak sama mówi, nieustannie zachwyca się otaczającą rzeczywistością. Jej zdjęcia mają w sobie emocje, które towarzyszą podczas wykonywania fotografii.

Pracownia Fotograficzna SCK działa od 2016 r. Instruktorem jest Marcin Fedorowicz. Zajęcia odbywają się we wtorki od 18:00 do 20:00 w sali 109 Stargardzkiego Centrum Kultury. Do pracowni może dołączyć każdy – członkowie grupy zapraszają młodzież ze szkół średnich i dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy doskonalą swoje umiejętności fotografowania, ale też rozwijają zainteresowania dziennikarskie.