Aktualności: Kultura

Coolturalna podróż w przeszłość

2 sierpnia 2019

Koncert w klimacie starego Lwowa i przedwojennej Warszawy oraz muzyka klasyczna dla upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – najbliższa odsłona Coolturalnych Wakacji to szczególnie ciekawa propozycja dla osób zainteresowanych historią. Usłyszymy melodie z dawnych lat we współczesnych aranżacjach. Miłośnicy filmów nie będą zawiedzeni – weekend rozpocznie Kino Plenerowe.

W najbliższy piątek (2.08.) propozycja „Nice Guys. Równi goście”. To brytyjsko-amerykańska komedia kryminalna, której akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku. Dwóch specjalistów od trudnych spraw – prywatny detektyw i ochroniarz do wynajęcia podejmuje się rozwikłania szczególnie trudnej zagadki. Mimo wzajemnej niechęci muszą połączyć siły, aby odnaleźć zaginioną dziewczynę i uratować własne życie. W rolach głównych gwiazdy kina –  Russel Crowe i Ryan Gosling. „Nice Guys. Równi goście” do zobaczenia w Teatrze Letnim o 21:30.

W sobotę (3.08.) w Parku Chrobrego rozbrzmiewać będą dźwięki utworów z dwudziestolecia międzywojennego. O 19:00 rozpocznie się koncert Kapeli z Szaconkiem. Muzycy zafascynowani miejskim folklorem wykonują zarówno szlagiery z dawnych lat, jak i autorskie piosenki. Każdy występ grupy to gwarancja doskonałej zabawy w starym, dobrym stylu. Kapela z Szaconkiem wykonuje także utwory patriotyczne.

Niedziela (4.08.) to okazja do wysłuchania koncertu z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na scenie Teatru Letniego wystąpią soliści i kwartet instrumentalny. Muzycy zaprezentują utwory, które rozbrzmiewały na barykadach walczącej Warszawy. Na scenie pojawi się m.in. listonosz z poczty harcerskiej i sanitariuszka – żołnierz bez karabinu. Słuchacze przeniosą się w czasie, a to wszystko w akompaniamencie dźwięków skrzypiec, fletu, altówki i wiolonczeli. Początek koncertu o 19:00.

Wszystkie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji są bezpłatne. Już w przyszłym tygodniu Kino Plenerowe i komedia „Miłość aż po ślub” (piątek, 9.08.). W sobotę (10.08.) odbędzie się koncert energetycznej grupy Altos, a w niedzielę (11.08.) w Teatrze Letnim wystąpi Beata Bednarz w towarzystwie zespołu Conversion.

Zdjęcie: Tadeusz Surma