Aktualności: Kultura

Coolturalnie w kolegiacie

20 sierpnia 2021

Przed nami kolejny – już dziewiąty – weekend Coolturalnych Wakacji. Będzie filmowo, muzycznie i artystycznie. Początek jak zwykle w piątek. Tym razem jedno z wydarzeń odbędzie się w kolegiacie, gdzie w ramach Meisinger Music Festival wystąpi zespół Por Fiesta/Fuente. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

W piątek (20.08.) rozpoczynamy coolturalny weekend kinem plenerowym. W Teatrze Letnim będzie można obejrzeć polski melodramat wojenny „Legiony”. W rolach głównych wystąpili: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner i Wiktoria Wolańska. Początek seansu o 21:00.

W sobotę (21.08.) będzie okazja do uczestnictwa w prawdziwej muzycznej uczcie. Do Stargardu wraca Meisinger Music Festival. O 20:00 w kolegiacie rozpocznie się koncert muzyki flamenco. W gotyckiej świątyni wystąpią artyści z zespołu Por Fiesta/Fuente.

Niedziela (22.08) to ciąg dalszy muzycznych atrakcji. Najpierw jednak – o 16:00 – w Teatrze Letnim odbędą się warsztaty z robienia murali. Uczestnicy będą malować na ściankach z wykorzystaniem różnych technik. Motywem przewodnim zajęć są „Bajki robotów” Stanisława Lema. Z kolei o 18:00 rozpocznie się koncert „Jeszcze będzie przepięknie”. Wystąpi zespół Star-Guardians w składzie: Daniel Ziomko, Marcin Rakowski, Mariusz Mario Zarzeczny, Mateusz Gracz, Michał Rogoziński i Tomasz Staniszewski.