Aktualności: Działania społeczne

Coraz jaśniej w mieście

2 maja 2019

Ponad 630 000 zł wydamy tylko do lipca na nowe oświetlenie ulic. 103 latarnie zostaną zainstalowane w mieście. Słupy z energooszczędnymi oprawami LED zyskają mieszkańcy ulic W. Broniewskiego, M. Drzymały, Nowowiejskiej oraz Płatnerzy. Inwestycję podzielono na dwie części.

Pierwsza dotyczy budowy oświetlenia fragmentu ulicy W. Broniewskiego. Nowe lampy staną na odcinku od ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Pojawią się także od zjazdu z ronda Pyrzyckiego do skrzyżowania z ul. Główną. Istniejąca instalacja zostanie zdemontowana. W jej miejscu będzie 89 nowych słupów wraz z oprawami LED oraz dwie szafki oświetleniowe.
Druga część zadania obejmuje ustawienie nowych lamp na ulicach M. Drzymały, Nowowiejskiej i Płatnerzy. Oświetlenie pojawi się m.in. na tzw. sięgaczu – ślepej ulicy należącej do ul. M. Drzymały, a także w okolicy pętli autobusowej przy ul. Nowowiejskiej. W tych lokalizacjach będzie łącznie 17 nowych słupów oświetleniowych z oprawami LED oraz dwie szafki oświetleniowe.

Lampy LED są ekologiczne i energooszczędne. Dają mocne światło, pobierając niewiele prądu. Są również trwałe. Oświetlenie tego typu znajduje się m.in. na Stargardzkich Plantach.

Zdjęcia: UM w Stargardzie