Aktualności: Sprawy urzędowe

Coraz równiej na Pogodnej

5 lipca 2024

Kilka dni temu informowaliśmy o postępach prac na kolejnej inwestycji drogowej. Chodzi o remont Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej. Konieczne było wprowadzenie tam tymczasowej zmiany w organizacji ruchu. Dzięki temu coraz bardziej widać efekty robót, a następne prace idą w naprawdę dobrym tempie.

Na odcinku ul. Pogodnej między ul. Przedwiośnie a ul. K. Tetmajera układana jest ostatnia warstwa bitumiczna na jezdni. Najpierw wykonano nawierzchnię na jednym pasie ruchu, co wiązało się z koniecznością częściowego zamknięcia tej ulicy. W piątek (5.07.) ul. ul. Pogodna będzie w całości przejezdna, ale trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami. Wykonawca położy warstwę bitumiczną na drugim pasie. Inwestycja idzie w świetnym tempie, a drogowcom sprzyja także dobra pogoda.

Remont Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej to jednak znacznie więcej niż nowa nawierzchnia na jezdniach. W ramach prac wykonane zostaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych, które poprawią bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów. Nowe, ledowe latarnie dadzą mocne światło, a jednocześnie pobiorą niewiele prądu. Z kolei miejskie autobusy będą zatrzymywać się w przebudowanej zatoce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont za ponad 3 800 000 zł może zakończyć się jeszcze w tym roku. Na tę inwestycję pozyskaliśmy duże dofinansowanie – prawie 2 700 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdjęcia: UM w Stargardzie