Aktualności: Edukacja

Coś dla małych, coś dla dużych

29 maja 2024

Ponad 1 100 000 zł pozyskaliśmy z funduszy unijnych dla maluchów z filii Przedszkola Miejskiego nr 5 i ich nauczycieli. Pieniądze pozwolą m.in. na organizację dodatkowych zajęć, integrację i szkolenia dla pedagogów. W planach jest m.in. nauka angielskiego, gimnastyka korekcyjna, zabawy teatralne i warsztaty plastyczne.

W ramach projektu zostaną zrealizowane 3 szczegółowe cele: utworzenie miejsc przedszkolnych, organizacja dodatkowych zajęć dla dzieci i podniesienie kompetencji nauczycieli. To ponad 1100 godzin m.in. nauki kodowania, zabaw z naturą i terapii integracji sensorycznej, logopedycznej oraz biofeedback. Z kolei pedagodzy zyskają wiedzę na temat najnowszych metod nauczania i pracy z podopiecznymi o szczególnych potrzebach. Z dodatkowych zajęć i szkoleń skorzysta 240 dzieci i 30 nauczycieli.

Filia Przedszkola Miejskiego nr 5 ruszyła pod koniec 2023 roku. Najmłodsi stargardzianie zyskali wygodną, bezpieczną i komfortową przestrzeń w pomieszczeniach należących do Szkoły Podstawowej nr 2. Wydaliśmy na to z budżetu miasta ponad 1 200 000 zł, a kolejne pieniądze z funduszy unijnych pozwoliły na organizację miejsca przyjaznego wszystkim maluchom. W filii PM nr 5 68 dzieci ma do dyspozycji przestronne, dobrze wyposażone sale, łazienki i szatnię. Jest również pokój nauczycielski, gabinet logopedyczny, wydawalnia posiłków i zmywalnia. Obiekt został dostosowany do potrzeb przedszkolaków z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.

https://stargard.eu/dla-mieszkanca/fundusze-europejskie/utworzenie-miejsc-przedszkolnych-w-pm5-stargard/