Aktualności: Sprawy urzędowe

Czeka nas kolejny dobry rok

10 stycznia 2020

– Wyzwania stojące przed nami są ogromne. Dotyczą przede wszystkim tego, żeby mieszkańcom Stargardu żyło się tutaj jak najlepiej. Chodzi o to, by chcieli tu zostać, zakładać rodziny, a także żyć i pracować na miejscu. Trzeba dać im szansę na rozwój i samorealizację. Zależy nam także na przyciągnięciu tutaj nowych mieszkańców – mówił prezydent Rafał Zając otwierając tradycyjne spotkanie podsumowujące miniony rok.

Ostatnie 12 miesięcy było dla Stargard naprawdę dobrym czasem. Tylko w 2019 r. na inwestycje i poprawę warunków życia wydaliśmy blisko 50 000 000 zł. Szybkie tempo realizacji projektów jest możliwe dzięki ciągłemu, dynamicznemu rozwojowi miasta. – Sprawnie pozyskujemy środki zewnętrzne, ale potrafimy też zabezpieczyć wkład własny. W stosunkowo niedługim czasie wydajemy z budżetu miasta na inwestycje ponad 200 000 000 zł. Przebudowujemy miasto komunikacyjnie, zmieniamy centrum, powstają kolejne mieszkania i miejsca w żłobkach oraz przedszkolach. Mamy dobrą ofertę edukacji, wiele możliwości spędzania czasu wolnego oraz aktywności dzieci i młodzieży. Stargard to też miejsce przyjazne dla seniorów. Skala inwestycji jest potężna i możliwa właśnie dzięki rozwojowi gospodarczemu – ocenia prezydent Rafał Zając.

Stałe podnoszenie komfortu życia tych, którzy już tu mieszkają, zależy jednak także od ciągłego wzrostu liczby mieszkańców. Właśnie dlatego również w tym roku realizowane będą zarówno inwestycje zachęcające kolejne osoby do związania się ze Stargardem, ale także te pozwalające na dalszy rozwój gospodarczy. – W tej kwestii wyzwaniem jest uzbrajanie kolejnych terenów inwestycyjnych w parkach przemysłowych. Wartość tylko tego projektu to prawie 30 000 000 zł. Dużo będzie się jednak działo również w innych dziedzinach. Na wszystkie te cele wydamy w ciągu najbliższych miesięcy 46 500 000 zł – zapowiada prezydent Rafał Zając.

To wszystko przed nami. Poniżej można zobaczyć filmowy bilans wydarzeń z zakończonego niedawno roku.

Podsumowaniem niech będzie pozycja miasta w rankingu przygotowanym przez czasopismo należące do grupy Financial Times. Jesteśmy w ścisłej czołówce. W czołówce Polskich Miast Przyszłości.

Zdjęcia: UM w Stargardzie