Strona głównaWpisyInneCztery odsłony parku

Aktualności: Sprawy urzędowe

Cztery odsłony parku

24 listopada 2022

Mnóstwo zieleni, miejsca do relaksu, różne gatunki roślin i ciekawe rozwiązania architektoniczne – studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprezentowali efekty warsztatów w naszym mieście. Przez kilka ostatnich dni intensywnie pracowali nad koncepcjami nowego parku na os. Pyrzyckim. W swoich propozycjach uwzględnili sugestie mieszkańców, którzy chętnie podsuwali pomysły na to zielone miejsce.

Stargardzianie rzeczywiście zaangażowali się w ten projekt i nawiązali wartościowy dialog ze studentami ZUT i ich wykładowcami. Zamknięcie tego etapu zdecydowanie przybliża nas do tak oczekiwanego parku na tym osiedlu. Nie zwalniamy tempa. Z niecierpliwością czekamy na ostateczną wersję projektu. Zapewniam, że nadal intensywnie pracujemy nad tym, żeby kolejne miejsce rekreacji i wypoczynku było dostępne tak szybko, jak tylko to możliwe – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami studenci przedstawili 4 różne koncepcje parku. Każda grupa szczegółowo opowiedziała o swoich pomysłach i przedstawiła wizualizacje. Był również czas na bezpośrednie rozmowy i odpowiedzi na pytania. Choć projekty znacznie się od siebie różniły, we wszystkich wzięto pod uwagę pomysły zgłaszane przez stargardzian podczas poprzednich konsultacji oraz wyniki internetowej ankiety. Dzięki temu w koncepcjach znalazły się m.in. łąki kwietne, ogródki społeczne, domki dla owadów, zbiorniki wodne i ścieżki sensoryczne.

Na podstawie pomysłów studentów przygotowany zostanie kompletny, ostateczny projekt nowego parku na os. Pyrzyckim. Poznamy go najprawdopodobniej wiosną 2023 r. Kolejny etap to opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wtedy przyjdzie czas na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac.

Zdjęcia: UM w Stargardzie