Aktualności: Sprawy urzędowe

Czyste Powietrze – spotkanie

13 stycznia 2020

Można otrzymać dofinansowanie m.in. do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, a także montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Wszystko w ramach programu „Czyste Powietrze”, który jest kierowany do właścicieli domów jednorodzinnych. Warto poznać zasady projektu i złożyć wniosek.

Wnioski przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W naszym mieście regularnie organizowane są spotkania informacyjne, podczas których mieszkańcy mogą poznać szczegóły programu, a także zapisać się na szkolenie z wypełniania wniosków. Najbliższe spotkanie w ramach „Czystego Powietrza” zaplanowano na 15.01.2020 r. (środa). Rozpocznie się o 17:00 w Stargardzkim Centrum Kultury, ul. J. Piłsudskiego 105, sala 108 (wejście od strony kina).

Można także zapisać się na bezpłatne szkolenie z elektronicznego wypełniania wniosków, które odbędzie się 22.01.2020 r. (środa) o 11:00 w Stargardzkim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (Dom Kultury Kolejarza, ul. Szczecińska 17). Zapisy przyjmowane są w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. Czarnieckiego 17). Jeżeli liczba chętnych będzie duża, planowane są kolejne terminy szkoleń. Więcej informacji można uzyskać podczas spotkania w SCK (środa, 15.01.).

W ramach programu przewidywane są dotacje lub pożyczki. Wnioski mogą składać właściciele domów jednorodzinnych lub lokali wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. Kwoty przyznawanych dofinansowań lub pożyczek są uzależnione m.in. wielkości planowanej inwestycji oraz wysokości miesięcznych dochodów na członka rodziny.

Informacje na temat programu „Czyste Powietrze” można też uzyskać na stronach internetowych:

https://wnioski.wfos.szczecin.pl/o-programie

https://www.gov.pl/web/srodowisko/czyste-powietrze

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach nie gwarantuje przyznania środków przez Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie.