Aktualności: Działania społeczne

Daj sobie pomóc

25 października 2021

Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Stowarzyszenie „Animo – Odważ się żyć!” uruchomiło telefon wsparcia. Pod darmowym numerem 22 122 80 96 czekają specjaliści, którzy doradzą co zrobić w konkretnej sytuacji. Inna opcja to kontakt e-mailowy.

Wsparcie jest skierowane przede wszystkim do osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale również do seniorów i ludzi samotnych. Bezpłatne porady są też dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy, ale z jakichś powodów nie mogą skorzystać z tradycyjnej terapii psychologicznej. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 122 80 96 (poniedziałek-piątek, 17:00-21:00) lub wysłać e-mail na adres: pomoc@psycholog-dla-onz.pl.

Jest też możliwość zapisania się na terapię indywidualną lub grupę wsparcia online. Więcej informacji tutaj. Po pomoc mogą się zgłosić osoby, które mają różne problemy, chorują na depresję, nerwicę i mają zaburzenia lękowe lub ataki paniki. Taka bezpośrednia rozmowa z psychologiem to doraźne wsparcie w trudnych chwilach, ale również szansa na podjęcie kolejnych kroków w trosce o zdrowie psychiczne.

Zdjęcie: pexels.com