Aktualności: Edukacja

Dbając o słuch – pomagasz

20 stycznia 2020

Stargardzianie, którzy skończyli 60 lat, mogą bezpłatnie zbadać słuch i przy okazji pomóc chorym dzieciom. Wystarczy zapisać się na darmowe badanie – każda wizyta to 10 zł przekazane lokalnym organizacjom wspierającym najmłodszych z wadami słuchu. To od aktywności seniorów zależy, jaką kwotę uda się uzbierać.

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii „Zadbaj o słuch – bądź w kontakcie ze światem”. Osoby powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych badań słuchu. Wystarczy zarezerwować wizytę pod nr tel. 814 714 004 lub mailowo: zbadajsluch@sluchmed.pl albo przyjść do najbliższego oddziału Słuchmed. W Stargardzie badania są prowadzone w gabinetach przy ul. J. Piłsudskiego 14 i ul. Pierwszej Brygady 18 (NZOZ KMW Centrum Zdrowia). Podczas rejestracji wystarczy podać hasło „zadbaj o słuch”.

Dzięki zaangażowaniu seniorów wsparcie otrzymają dzieci z wadami słuchu. To dobra okazja do zrobienia sobie kontrolnych badań, a także pomocy potrzebującym. Za każdą bezpłatną wizytę organizator przekazuje 10 zł lokalnym ośrodkom edukacyjno-rehabilitacyjnym, które opiekują się dziećmi z wadami słuchu. Firma ACS Słuchmed współpracuje także z Fundacją Echo, pomagającą osobom niedosłyszącym.